Nowy serwer: Nowy serwer hostingowy - Agencja interaktywna e-warsaw.com - internet, badania rynku, call center, badania CATI

Nowy serwer hostingowy

2008-02-06

W dniu dzisiejszym uruchomiliśmy nowy serwer internetowy. Tym samym rozpoczęliśmy migrację kont naszych klientów ze starego serwera na nowy.

Nowy serwer to maszyna wyposażona w czterordzeniowy procesor Intel Xeon i dużą ilość pamięci RAM. Serwer znajduje się w dużym data center w Duesselldorfie.

Serwerownia pracuje na szerokopasmowych łączach internetowych o łącznej przepustowości 6,4 GBit/s i podłączona jest do najważniejszych europejskich sieci telekomunikacyjnych co gwarantuje także polskim klientom bardzo szybki dostęp do danych (krótkie pingi, szybki transfer).

Serwerownia zlokalizowana jest w budynkach będących pod całodobowym monitoringiem, opieką wykwalifikowanych specjalistów, którzy przez cały okres czuwają nad prawidłowym działaniem sprzętu w niej umieszczonego (serwerów itp). Zastosowane w budynku serwerowni systemy alarmowe zapewniają całodobową ochronę nad serwerami oraz zapisanymi na nich danymi. Niezależne źródła zasilania awaryjnego pozwalają na nieprzerwaną pracę serwerów nawet w przypadku wielogodzinnych przerw w dostawie energii elektrycznej, natomiast wydajny system klimatyzacyjny utrzymuje prawidłową temperaturę oraz odpowiednią wilgotność powietrza - wszystko po to aby zapewnić bezawaryjną pracę serwerów i bezpieczeństwo danych naszych klientów.